შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მე-5 განყოფილების თანამშრომლებმა 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ტიტე კ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული 5 იანვარს თბილისში, დ. აღმაშენებლის გამზირზე, ყაჩაღურად თავს დაესხა კომპიუტერულ მაღაზია „სანიტექ“-ს, საიდანაც წაიღო ლეპტოპი თავისი აქსესუარებით, ფული და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ტიტე კ. ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში, ტოლსტოის ქუჩაზე დააკავეს, ხოლო ლეპტოპი ერთ-ერთი ლომბარდიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Fact of armed robbery solved by MIA immediately
The officers of Old Tbilisi Police division detained previously convicted Tite K. (DoB 1977) for armed robbery.
Investigation established that on January 5, detainee attacked “Sanitek” store located on Aghmashenebeli Avenue and stole laptop with accessories as well as money and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain Tite K. in several hours after the crime took place, as a result of immediate operative-investigative activities. Detainee was arrested on Tolstoi Street while the stolen laptop was seized from one of the pawn shops as evidence.