შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ტყიბულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, 1996 წელს დაბადებული თამაზ ჭ, 1998 წელს დაბადებული უშანგ კ, 1998 წელს დაბადებული გია გ. და 1999 წელს დაბადებული ანზორ ფ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა 2014 წლის 27 ნოემბერს ტყიბულის რაიონის სოფელ კურსებში ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით ანდრო კაკაბაძის ოჯახი დააყაჩაღეს. სახლში კაკაბაძე მეუღლესთან ერთად იმყოფებოდა. ორივე მათგანს ხელ-ფეხი შეუკრეს, ოჯახიდან ფული გაიტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ტყიბულში დააკავეს. ოთხივე მათგანი აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით).

The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division of MIA, along with Tkibuli police division, as a result of operative-investigative activities detained Tamaz Tch. (DoB 1996), Ushang K. (DoB 1998) Gia G. (DoB 1998) and Anzor P. (DoB 1999) for armed robbery committed in group.
Investigation established that on November 27, 2014 Andro Kakabadze’s family was subject to armed assault in Kursebi village, Tkibuli. Andro Kakabadze was home with his wife. Their hands and feet were tied by the offenders, who appropriated cash and left the crime scene.
Law enforcers detained the mentioned persons in Tkibuli, as a result of operative-investigative activities. All of them have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, sub-paragraph “B” and part III, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.