შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მეექვსე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისთვის ნასამართლევი ჯონი გ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 2014 წლის 27 მაისს თბილისში, გლდანის რაიონში, ნიღბიანი ჯონი გ. ყაჩაღურად თავს დაესხა ,,ლიბერთი ბანკი“-ს სერვისცენტრს, ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით დიდი ოდენობით თანხა – 4499,30 ლარი, 1300 აშშ დოლარი და 600 ევრო გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი – ,,ა-კა-ემ“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 65 საბრძოლო ვაზნა შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯონი გ. 15 ივნისს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში მაშინ დააკავეს, როცა ის მინსკიდან თბილისში ჩამოფრინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Case of armed robbery solved by Mia
The officers of Gldani-Nadzaladevi division of Tbilisi Main division of Mia as the result of oeprative-investigative activities detained previously convicted Jony G. (Dob 1991) for armed robbery.
Investigation established that on 27 May, 2014 detainee assaulted with firearm the
service center of “Liberty Bank” located at Gldani, Tbilisi. He stole large amount of money- 4499,30 Gel, 1300 USD and 600 Euro and fled from the crime scene. The law enforcers seized firearm “AKM” type automatic weapon, 2 magazines and 65 bullets from the crime scene as evidence.
As a result of received operative information the law enforcers detained Jony G. at Tbilisi International Airport when he arrived from Minsk on 15 June. Detainee has already pleaded guilty.