• შსს-მ ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი მოქალაქე დააკავა
საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში, სასაზღვრო-საკონტროლო გამშვებ პუნქტში, უკრაინიდან საქართველოში შემოსვლისას, 1977 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკისა და შვედეთის მოქალაქე აისენ ალჰან ფურჰოფი დააკავეს. აღნიშნული პიროვნება ანკარის ინტერპოლის მიერ 25.02.2015 წლიდან წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე იძებნებოდა.
აისენ ალჰან ფურჰოფი დამნაშავედ არის ცნობილი თურქეთის რესპუბლიკის სისხლის სამართლის კოდექსის 146/3-ე, 59/1-ე, 31-ე, 33-ე და მე-40 მუხლებით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენაში, რაც ძალის გამოყენებით კონსტიტუციური წყობილების შეცვლის მცდელობას გულისხმობს.

• Person wanted under the red notice detained by MIA
The officers of National Interpol Bureau of Georgia along with Ajara Regional Division of the Patrol Police Department, as a result of jointly held activities, detained Aisen Alhan Purhop (DoB 1977) with dual citizenzip of Turkey and Sweden. He was detained at Batumi International Airport while crossing the state border from Ukraine. The mentioned person was wanted by Ankara Interpol from 25.02.2015 under the red notice.
Aisen Alhan Purhop is convicted for the attempt to change the constitutional order by force, envisaged by the article 146/3, 59/1, 31, 33 and 40 of the Turkish legislation.