• შსს-მ ჰეროინის შემცველი 57,191 გრ ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული, წარსულში ხულიგნობისთვის ნასამართლევი ისა გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ბრალდებით მარნეულის ავტოსადგურში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ისა გ. იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში ამანათის გაგზავნას აპირებდა. პოლიციის თანამშრომლებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, საკვებ პროდუქტში გადამალული 57,191 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად 19,6549 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებისას ისა გ. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• 57,191 gr of narcotic seized by MIA
The officers of Kvemo Kartli Division of the Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information, detained previously convicted for hooliganism- Isa G. (DoB 1967) at Marneuli bus station for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Law enforcers detained Isa G. on the attempt to send the parcel to the Republic of Azerbaijan. During the personal search of the detainee police seized 57,191 gr of narcotic hidden in the food products. According to the results of expertise the seized substance contains 19,6549 gr of heroin. Drug test revealed that Isa G. was under the influence of drugs in the moment of detention.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.