• შსს-მ ჰეროინი ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ეკატერინე კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 26,9992 გრ ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი ამოიღეს. დადგინდა, რომ ეკატერინე კ-მ აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალება საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ შემოიტანა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Heroin seized by MIA
The officers of the Central Criminal Police Department as a result of the searching-investigative activities held on the basis of operative information detained Ekaterine K. (DoB 1977) for illegal purchase, keeping and import of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee and searching activities held in her apartment law enforcers seized 26,9992 gr of heroin drug. It was established that detainee imported heroin frorm the Republic of Turkey.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph A and article 262 IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia.