• შსს-მ გურიის რეგიონში ქურდობის ბრალდებით 10 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გურიის რეგიონში სხვადასხვა დროს მომხდარ ქურდობის ფაქტებზე 10 პირი დააკავეს და ერთი პირი ამხილეს. სამართალდამცველებმა ოზურგეთის რაიონში დააკავეს: 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიგო გ., 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი შალვა მ., 1983 წელს დაბადებული ზვიად ბ., 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი გ., 1992 წელს დაბადებული მამია გ., 1945 წელს დაბადებული დავით ღ.; ჩოხატაურის რაიონში - 1987 წელს დაბადებული წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზურაბ დ., 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მირზა ს., 1986 წელს დაბადებული იმედა დ.; ლანჩხუთის რაიონში - 1945 წელს დაბადებული გაიდარ ც., 1993 წელს დაბადებული მიხეილ ჩ. კი ამხილეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა გურიის რეგიონში მოქალაქეების საცხოვრებელი სახლები, სწრაფი ჩარიცხვის აპარატები, მაღაზიები და სხვადასხვა ტიპის ობიექტები გაქურდეს.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთების ნაწილი და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ბრალდებულები ჩადენილ დანაშაულს აღიარებენ.
გამოძიება ქურდობის და ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, მე-2 ნაწილის „ა“ და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით).

• MIA detained ten persons for stealing in Guria Region
The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities detained 10 persons and exposed one person for stealing committed at different times in Guria region. The law enforcers in Ozurgeti region detained: previously convicted Gigo G. (DoB: 1994), previously convicted Shalva M. (DoB: 1979), Zviad B. (DoB: 1983), previously convicted Giorgi G. (DoB: 1990), Mamia G. (DoB: 1992), Davit Gh. (DoB: 1945), previously convicted Zurab D. (DoB: 1987; Place of birth: Chokhatauri region), previously convicted Mirza S. (DoB: 1989), Imeda D. (DoB: 1986), Gaidar Ts. (DoB: 1945), while Mikheil Ch. (DoB: 1993) was exposed as an offender.
The investigation established that the detainees robbed the houses, fast payment machines, shops and different types of objects in Guria region.
The law enforcers seized part of stolen items and money as evidences. The detainees have already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of stealing that resulted in considerable damage (Article 177, part I, part II, sub0-clause “a” and part III, sub-clause “a”).