შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ნოდარ გ. მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ოზურგეთში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ოზურგეთში, ვ. დოლიძის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების დროს, 1965 წელს დაბადებული ალექსანდრე ა. ცივი იარაღით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Guria police department as a result of the operative-searching and investigative activities detained Nodar G. in Ozurgeti for the attempted murder.
Investigation established that detainee inflicted injury to Aleksandre A. (DoB 1965) with a cold steel on the basis of conflict and fled from the place of crime.
As a result of the searching-investigative activities the accused person was detained several days later. During the personal search of the detainee law enforcers seized the weapon of crime- knife as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of the attempted murder, article 19-108 envisaged by the Criminal Code of Georgia.