• შსს-მ გორში მომხდარი მკვლელობა გახსნა
შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის და გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული თინათინ გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით გორში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ გორში ნაცნობ ახალგაზრდა მამაკაცს, მისივე საცხოვრებელ ბინაში, ყავაში საძილე აბები ჩაუყარა, რის შემდეგაც ბინაში ბენზინი მოასხა, ხანძარი განზრახ გააჩინა, კარი ჩაკეტა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მძინარე მამაკაცი, სავარაუდოდ, კვამლით გაიგუდა. დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა.
სამართალდამცველებმა ქალაქ გორში გვიან ღამით შენიშნეს ახალგაზრდა ქალი, რომლის ქცევაც ეჭვს იწვევდა. მან პოლიციელების დანახვისთანავე მიმალვა სცადა. სამართალდამცველებმა იგი გადამოწმების მიზნით შეაჩერეს. პოლიციამ, გოგონას ზედაპირული დათვალიერების შედეგად, მისი ერთ-ერთი ჯიბიდან ბინის გასაღები და მობილური ტელეფონი ამოიღო, რომლებიც, როგორც შემდეგ დადგინდა, გარდაცვლილ მამაკაცს ეკუთვნოდა.

• Fact of murder in Gori soved by MIA
The officers of Shida Kartli Police Department along with the officers of Gori Regional Division of MIA as a result of joint operative-searching and investigative activities detained Tinatin G. (DoB 1996) for premeditated murder in Gori.
The investigation established that the detainee, being in the flat of her familiar young man, poured sleeping pills into a cup of coffee, later she poured over the petrol in the flat, deliberately raised a fire, shut the door and disappeared from the scene. Apparently, the sleeping man was suffocated by a smoke. The relevant expertise is appointed.
The law enforcers noticed in Gori late at night the young woman who behaved suspiciously. Upon seeing the police officers she tried to escape. The law enforcers stopped her with the purpose of checking. As a result of a superficial search of a young woman the law enforcers seized keys and mobile phone, which, as it was found out later, belonged to a victim.