• შსს-მ გაუფრთხილებლობით სიცოცხლის მოსპობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს დუშეთის რაიონის სამმართველოს და შიდა ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის საოლქო პროკურატურის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული გელა ქ. გაუფრთხილებლობით სიცოცხლის მოსპობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გელა ქ. თანმხლებ პირებთან ერთად, დუშეთის რაიონის სოფელ ანანურში, ტყეში ხეებს ჭრიდა, რა დროსაც, გაუფრთხილებლობით, იქვე მიმავალმა, 1935 წელს დაბადებულმა ვასილ მ-მ მოჭრილი ხის მორით სხეულის დაზიანება მიიღო, რის შედეგადაც ადგილზე გარდაიცვალა. ბრალდებულმა დანაშაულის დაფარვის მიზნით, თანამზრახველებთან ერთად, გარდაცვლილის ცხედარი იმავე დღეს მცხეთის რაიონის სოფელ წილკანში გადაიტანა და თავის საკარმიდამო ნაკვეთში დამარხა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების, შედეგად გელა ქ. დანაშაულის ჩადენიდან მეექვსე დღეს, მცხეთაში დააკავეს. თანამზრახველების დაკავების მიზნით მიმდინარეობს სამძებრო ღონისძიებები. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება გაუფრთხილებლობით სიცოცხლის მოსპობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 116-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• One person detained for murder by negligence
The officers of Dusheti regional division of Mtskheta-Mtianeti Regional Main Division and Shida Kartli and Mtskheta-Mtiani prosecutor’s office as a result of operataive-searching and investigative activities detained Gela Q. (DoB 1959) for murder of negligence.
Investigation established that Gela Q. along with accompanying person was cutting trees in the forest of Ananuri village when Vasil M. (DoB 1935) received a trauma by means of the cut wood owning to negligence and died at the place. Detainee along with his accomplice, aiming to conceal the traces of crime took the body to Tsilkani village the same day and buried in his land area.
As a result of operative-searching and investigative activities held by the law enforcers Gela Q. was detained six days later in Mtskheta after the crime took place. At this moment searching activities are being held to detain accomplices of crime. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of murder by negligence article 116, I part of the Criminal Code.