• შსს-მ განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს მიერ 2012 წლის 12 იანვრიდან განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილი, 1969 წელს დაბადებული ორუჯ ფ. საგარეჯოს რაიონის სოფელ ქეშალოში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ორუჯ ფ-მ 2011 წლის 24 დეკემბერს დედოფლისწყაროს რაიონის სოფელ სამთაწყაროში, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1952 წელს დაბადებული ელბერდ ს. ცივი იარაღით მოკლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
თელავის რაიონულმა სასამართლომ 2012 წლის 11 იანვარს ორუჯ ფ-ს თავისუფლების აღკვეთა დაუსწრებლად შეუფარდა.

• Wanted person detained by MIA
The officers of Sagarejo Police Division of Kakheti Regional Main Division of MIA as a result of operative-investigative and searching activities detained Oruj Ph. (Dob 1969) in Keshalo village, Sagarejo district who was wanted for premiditated murder by Sagarejo regional police division from 12 January,2012.
Investigation established, that on 24 December, 2011 at Samtatskaro village, Dedophlistskaro district, Oruj Ph. Inflicted lethal injury with cold steel to Elberd S. (1952 Dob) and fled from the place of crime. Telavi regional court made a decision to detain Oruj Ph. and ruled out preliminary detention in absentia. At this moment detainee is placed at penitentiary facility N8.