• შსს-მ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, 1999 წელს დაბადებული ნიკოლოზ ქ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ არასრულწლოვანმა ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკებისას, დედას – 1969 წელს დაბადებულ ნათია ს-ს ბლაგვი საგნით ყელის არეში დაზიანებები მიაყენა. დაჭრილი ქალბატონი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ სტაციონარში გადაიყვანა.
დანაშაულის ჩადენის შემდეგ, ბრალდებულმა სიცოცხლის თვითმკვლელობით დასრულება სცადა. სამართალდამცველებმა საცხოვრებელი კორპუსის მე-12 სართულიდან ნიკოლოზ ქ-ს უვნებლად ჩამოყვანა მოახერხეს.

• Case of the attempted murder solved by MIA
The officers of Vake-Saburtalo Police Division of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained Nikoloz K (DoB 1999) for the attempted murder.
Investigation established, that the underage detainee inflicted several injuries with blunt object in the throat area to his mother Natia S. (DoB 1969). The wounded woman was transferred to the hospital by the ambulance.
After committing the crime, the accused tried to commit suicide. The law enforcers managed to safely withdraw Nikoloz K. from the 12th floor of the residential building.