• შსს-მ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული მიხეილ ვ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 1966 წელს დაბადებულმა ავთანდილ ა.-მ თბილისში, აღსრულების ეროვნული ბიუროს ავტოსადგომზე, შურისძიების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით, ნაცნობი - 1972 წელს დაბადებული არჩილ მ. დაჭრა, ხოლო არჩილ მ.-ს თანმხლებმა მიხეილ ვ.-მ, ასევე ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით, თავად ავთანდილ ა. დაჭრა. არჩილ მ. საავადმყოფოში გარდაიცვალა. ავთანდილ ა. კი კლინიკაში, პოლიციის ზედამხედველობის ქვეშ იმყოფება.
სამართალდამცველებმა მიხეილ ვ. თბილისში, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის და განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე და 108-ე მუხლებით).

The officers of Didube-Chughureti Division of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-searching activities detained Mikheil V. (DoB: 1977) for the attempted premeditated murder.
The investigation established that in Tbilisi on the parking lot of the National Bureau of Enforcement Avtandil A. (DoB: 1966) took revenge and wounded from a firearm Archil M. (DoB: 1972), while the accompanying person of Archil M. Mikheil V. inflicted a gunshot wound to Avtandil A.. Archil M. died in the hospital. Currently, Avtandil A. is in the hospital under the supervision of the police.
The law enforcers detained Mikheil V. in a few hours in Tbilisi. The weapons of crime were seized by police as material evidences.
The investigation is in progress on the fact of attempted and premeditated murder (Articles 19-108 and 108 of the Criminal Code of Georgia).