• შსს-მ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1981 წელს დაბადებული მიხეილ შ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიხეილ შ-მ ჭავჭავაძის გამზირზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა 1995 წელს დაბადებულ დავით კ-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა იგი მომხდარიდან მეორე დღეს თბილისში დააკავეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე მუხლის და 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

• One person detained for the attempted murder
The officers of Vake-Saburtalo Police Division as a result of operative-searching and investigataaive activities detained Mikheil Sh. (DoB 1981) for the attempted murder and illegal purchase and keeping of firearms.
Investigation established that Mikheil Sh. inflicted multiple injuries with firearm to Davit K. (DoB 1990) on Tchavtchavadze Avenue and fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain Mikheil Sh. next day in Tbilisi.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and the attempted murder, articles 236, I and II parts and article19-108 of the Criminal Code of Georgia.