შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის და დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გ.მ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 14 ოქტომბერს ორთაჭალაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ბლაგვი საგნითა და ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა 1982 წელს დაბადებულ ზ.შ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული რუსთავში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

• Person detained for the attempted murder
Officers of Isani-Samgori and Didube-Chughureti police divisions, as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained previously convicted and currently on probationary sentence- G.M. (DoB 1985) for the attempted murder.
Investigation established that on October 14 detainee inflicted multiple injuries with a cold steel and blunt object to Z.SH. (DoB 1982) on the basis of conflict and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain the criminal in Rustavi. The weapon of crime was seized by police as evidence. Detainee has already pleaded guilty.