შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1957 წელს დაბადებული მერაბ გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ტყიბულის რაიონის სოფელ საწირეში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა სიძეს - 1972 წელს დაბადებულ პაატა კ-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Imereti, Ratcha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department as a result of the immediate operative-investigative activities detained Merab G. (DoB 1957) for premeditated murder.
It was established that detainee inflicted lethal injury to his son-in-law Paata K. (DoB 1972) on the basis of conflict that took place in Satsire village. Due to the received injuries the victim died at the place of crime.
Law enforcers detained Merab G. at the place of crime. The weapon of murder was seized by police. Detainee has already pleaded guilty.