შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული ვ.ლ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 10 აგვისტოს, გამთენიისას, საკუთარ საცხოვრებელ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ნაცნობს - 1967 წელს დაბადებულ გ.პ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც იგი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ვ.ლ. თბილისში, ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

Tbilisi Police Main Division along with Gldani-Nadzaladevi police division as a result of operative-searching and investigative activities detained V.L. (DoB 1973) in Tbilisi for premeditated murder
Investigation established that on August 10 detainee inflicted lethal injury to G.P. (DoB) on the basis of conflict, which took place in his own apartment. After the crime, detainee fled from the apartment. Due to the sustained traumas the victim died at the place of crime.
Law enforcers managed to detainee V.L. as a result of immediate operative activities. Policemen also seized the weapon of crime.