• შსს-მ განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ზაზა ჯ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 7 ნოემბერს ქუთაისში, ჭახათის დასახლებაში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ტაქსის მძღოლს, 1954 წელს დაბადებულ ივანე რ-ს ბლაგვი საგნით სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ივანე რ. მიყენებული დაზიანებების შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა. პოლიციამ ცხედარი მომხდარიდან რამდენიმე საათში ავტომობილში აღმოაჩინა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო მოქმედებების შედეგად ზაზა ჯ. ქუთაისში დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Qvemo Svaneti Regional Main Division of MIA, as a result of searching and investigative activities detained Zaza J. (DoB 1981) for premeditated murder.
Investigation established that on November 7 detainee inflicted multiple body injuries with a blunt object to the taxi driver Ivane R. (Dob 1954) on the basis of conflict in Tchakhati district, Kutaisi and fled from the crime scene. Due to the received traumas the victim died in the place of incident. His body was found by police officers in the vehicle several hours later.
As a result of operative-searching activities the law enforcers detained Zaza J. in Kutaisi. Detainee has already pleaded guilty.