შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ტყიბულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.ჯ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 29 მარტს ტყიბულში, ე.წ. მინდელის სახელობის შახტის მიმდებარე ტერიტორიაზე, შურისძიების მოტივით, პისტოლეტიდან ორი გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა 1969 წელს დაბადებულ შ.მ.-ს, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა დ.ჯ. მომხდარიდან მესამე დღეს ტყიბულში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Tkibuli police division of Imereti, racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti police department as a result of jointly held operative-investigative activities detained previously convicted D.J. (DoB 1984) for premeditated murder.
Investigation established that on March 29, based on the vengeance, detainee inflicted lethal injuries to Sh.M (DoB 1969) with several shots from the pistol. The incident took place in vicinities of the Mindelil shaft. Due to the received injuries the victim died at the place of crime. law enforcers managed to detain Sh.M. three days later in Tkibuli. The weapon of crime was seized by police.