• შსს-მ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და დიდუბე- ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული აბრამ ზ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 თებერვალს, ღამით, თბილისში, კუკიის დასახლებაში, უფლისციხის ქუჩის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ყოფილ მეუღლეს - 1984 წელს დაბადებულ ლია ტ-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით თავის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა აბრამ ზ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - მაკაროვის სისტემის პისტოლეტი ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე, 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The officers of the Detectives Division and Didube-Chughureti Division of Tbilisi Police Department as a result of joint operative-investigative activities detained Abram Z. (DoB 1976) for premeditated murder in Tbilisi.
It was established that the detainee inflicted lethal injury with a firearm in head to his ex-wife Lia T. (DoB 1984) on February 6 in the vicinity of Uplistsikhe street, Kukia settlement, Tbilisi and fled from the scene. Due to the received injuries the victim died at the place of crime.
Law enforcers detained Abram Z. in a few hours. The weapon of murder – Makarov pistol - was seized by police as an evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase, keeping and carrying of firearms (article 108, article 236, parts II and III of the Criminal Code of Georgia).