• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სუბუტექსი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მინდია ჟ. ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მინდია ჟ-ს პირადი ჩხრეკისას 75 აბი ნარკოტიკული საშუალება „სუბუტექსი“ და აბის ნატეხები ამოიღეს, რაც ექსპერტიზის დასკვნით 0,7243 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც 8-დან 20 წლამდე ან უვადო პატიმრობას ითვალისწინებს).

• Subutex in especcialy large quantities seized by MIA
The officers of Ajara division of Central Criminal Police Department as a result of investigatiave and searching activities held on the basis of operative information detained convicted in the past Mindia J. (DoB 1983) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities in Batumi.
During the searching activities of detainee, law enforcers seized 75 pills of subutex drug and several pieces of the same narcotic. According to the results of expertise the seized drug contains 0,7243 gr of buprenorphine.
Detainee has already pleaded guilty. Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code.