• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ბრალდებით, ყვარლის რაიონის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე ოთარ ადომლიშვილი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ოთარ ადომლიშვილმა, თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას და ასევე, თანამდებობრივი ავტორიტეტის გამოყენებით, მოქალაქეს ყვარლის რაიონის სოფელ ენისელში მდებარე 711 931 კვ.მ მიწის ფართობის და მასზე განთავსებული შენობა-ნაგებობის აუქციონზე გატანის, მასში გამარჯვების და ქონებაზე ფასის ხელოვნურად დაკლების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 50 000 ლარი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ე“ ქვეპუნქტით, რაც 11-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• One person detained for bribery in especially large quantities
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained deputy head of Kvareli local government –Otar Adomlishvili for accepting bribe in especially large quantities.
Investigation established that Otar Adomlishvili, by means of misusing powers offered citizen to assist in purchasing 744 931 square meters of land area in Aniseli village as well as in lowering the price artificially. In return for the above mentioned Davit Adomlishvili demanded 50 000 GEL as bribe from the citizen.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, III part, sub-paragraph E of the Criminal Code, envisaging from 11 to 15 years of imprisonment.