• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის...
შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული მინდია ჭ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალების 17 აბი და აბის ნატეხები ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,13288 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით მინდია ჭ-ს ბუპრენორფინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Case of drug crime solved by MIA
The officers of Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative-investigation activities detained in Tbilisi Mindia Ch. (Dob 1988) for illicit purchase and keeping of drug in especially large quantities.
During the searching activities held in detainee’s house the law enforcers 17 pills and several parts of pill of drug, which according to the expertise contains 0,13288 gr. of Buprenorphine.
Drug test revealed that detainee was under the influence of Buprenorphine in the moment of detention. Detainee has also pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part, A sub-paragraph of the Criminal Code.