• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის პირველი მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ალექსანდრე ც. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ამოიღეს: ნარკოტიკული საშუალების 9 აბი და ერთი გრანულა, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით ე.წ. ,,ექსტაზს“ შეიცავს, კანაფის ფისის შემცველი 12,32 გრ ნარკოტიკი და 6,2 გრ გამომშრალი მარიხუანა. ნარკოლოგიური შემოწმებით, დაკავებულს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.

• Especcially large amount of drug seized by Mia
The officers of the first division of the central criminal police department of Mia as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained Aleksandre C. (dob 1987) in Tbilisi for illegal purchase, keeping and especcially large amount of drugs.
The law enforcers seized 9 pills in the house of detainee which according to expertise containes “Extasy”. Also during the searching activities were seized drugs which containes marijuana. Drug test revealed that detainee was under the influence of Marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities article 260, III part, “A” sub-paragraph.