შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, თბილისში მცხოვრები აზერბაიჯანის მოქალაქე, 1978 წელს დაბადებული ალექსანდრე ლ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 17,3596 გრ ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი და 102,7503 გრ ოპიუმი ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც 12 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს პირველი განყოფილება აწარმოებს.

• Drugs in especially large amounts seized by MIA
The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Azerbaijani citizen residing in Tbilisi Aleksandre L. (DoB 1978) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large amounts.
As a result of searching activities held in the detainee’s apartment law enforcers seized 17,3596gr of heroin and 102,7503gr of opium.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large amounts, article 260, III part, envisaging up to 12 years of imprisonment. Investigation is conduvted by the officers of Central Criminal Police Department.