• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკის რეალიზებისა და შეძენა-შენახვის ბრალ...
შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკის რეალიზებისა და შეძენა-შენახვის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს დეტექტივების განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული, ირანის მოქალაქე ომიდვარ კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციისთვის, ხოლო 1993 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე გვანცა გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გვანცა გ. იმ დროს დააკავეს, როცა მან ომიდვარ კ-სგან ნარკოტიკული საშუალება 500 აშშ დოლარის სანაცვლოდ შეიძინა. ექსპერტიზის დასკვნით, გვანცა გ-ს ჩხრეკისას ამოღებულია 4,1594 გრ ნარკოტიკი, რომელიც 3,3401 გრ მეტამფეტამინს შეიცავს. ომიდვარ კ-ს დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა 39,2585 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 36,6696 გრ მეტამფეტამინს შეიცავს.
ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA detained two persons for illegal purchase, selling and keeping of drugs in e...
MIA detained two persons for illegal purchase, selling and keeping of drugs in especially large quantities
The officers of Old Tbilisi Police of Tbilisi Police Main Division as a result of operative-investigative activities detained Iranian citizen Omidvar K. (DoB 1986) for selling drugs in especially large quantities and Georgian citizen Gvanca G. (DoB 1993) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Law enforcers detained Gvanca G. in the moment of purchasing drugs from Iranian citizen for 500 USD. According to the results of expertise drugs seized from Gvanca G. contained 3,3401gr of methamphetamine. During the searching activities held in Omidvar K’s apartment law enforcers seized 39,2585gr of drug substance, containing 36,6696gr of methamphetamine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, selling and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part, sub-paragraph a of the Criminal Code.