შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული ლევან ჯ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 53 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ჰეროინს შეიცავს. ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების 5 აბი, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, მეტადონს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ლევან ჯ-ს ოპიუმისა და მეტადონის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of main division for the illegal circulation of narcotics of Central Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Levan J. (DoB 1976) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 53 packages of drug which contains heroin according to the results of expertise. Policemen also seized 5 pills. Expertise results showed that pills contain methadone. Drug test revealed that Levan K. is the consumer of opium and methadone. Detainee has pleaded guilty.