შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მამუკა რ. და 1970 წელს დაბადებული მარინე კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მამუკა რ-მ და მარინე კ-მ ნარკოტიკები თურქეთის რესპუბლიკაში შეიძინეს და საქართველოში უკანონოდ შემოიტანეს. სამართალდამცველებმა მარინე კ-ს პირადი ჩხრეკისას 9,5279 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, 4,859229 გრ ჰეროინს შეიცავს და 2 აბი, რომელიც 0,8 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება მეტადონს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად, მამუკ რ-ს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული საშუალების მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.

The officers of the division combating illegal circulation of drugs of the Central Criminal Police Department of Mia as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained Mamuka R. (DoB 1971) and Marine K. (DoB 1970) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Investigation revealed that detainees bought drugs in Turkey and transported them into Georgia illegally. During the searching of Marine K. law enforcers seized 9,5279 gr of drug which contain 4,859229 gr of Heroine and 2 pills which contain 0,8 gr of Methadone.
Drug test revealed that Mamuka R. was under the influence of opium type drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities an illegal transporting of drugs to Georgia, article 260, III part, “A” sub-paragraph and article 262 IV part, “A” subparagraph. Investigation is conducted by Central Criminal Police department.