• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით მეტადონი ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1957 წელს დაბადებული დავით მ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალების 15 შეკვრა და ერთი ნატეხი ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 3,7671 გრ მეტადონს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით დავით მ-ს მეტადონის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Methadone in especially large quantities seized by MIA
The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Davit M. (DoB 1957) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 15 packages and one piece of the drug, which according to expertise contains 3,7671 gr of methadone. Drug test revealed that Davit M. was the consumer of methadone. Detainee has already pleaded guilty.