• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით კანაფი ამოიღო
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ვუგარ ა. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანის და კულტივირების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულს ლაგოდეხის რაიონის სოფელ უზუნთალაში, სპეციალურად მოწყობილ სათბურებში ნარკოტიკული საშუალება კანაფი უკანონოდ მოჰყავდა და მის კულტივირებას ახდენდა. სამართალდამცველებმა დაკავებულის საკარმიდამო ნაკვეთის ჩხრეკისას 5 ტონა და 287 კგ კანაფი ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანის და კულტივირების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 265-ე მუხლის მე-3 ნაწილით).

• Cannabis in especially large quantities seized by MIA
As a result of operative-investigative activities held on the basis of operative information, the officers of Kakheti regional police division detained Vugar A. (Dob 1984) detained for illicit sowing, growing and cultivating plants containing narcotics in especcially large quantities.
Investigation established that detainee made special greenhouse located at Uzuntala village, Lagodekhi in which he managed to produce and cultivated illicit cannabis. During the searching activities held in the garden plot of detainee the law enforcers seized 5 tons and 287 kg of of cannabis.
Investigation is in progress on the fact of Illicit Sowing, Growing or Cultivating of Plant Containing Narcotics in especially large quantities, article 265, III part of the Criminal Code of Georgia.