შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ა. მარნეულში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 33 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 9,1097 გრამ ჰეროინს შეიცავს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Marneuli Regional Division of Kvemo Kartli Police Department of the MIA, as a result of investigational measures carried out on the basis of an operative information detained in Marneuli previously convicted N.A. (D.o.B.: 1983) for illegal purchase and storage of drugs in particularly large quantities.
During the personal search of the detainee and search of his house the law enforcers seized narcotic substance in 33 packages, which according to expertise decision contains 9,1097 gr of heroin. The detainee has already pleaded guilty.