შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ფსიქოაქტიური ნივთიერებების წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1978 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი პ. გ. თბილისში, დიღმის მასივში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 11,78 გრამი ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი ამოიღეს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Division for Combat Psychoactive Substances of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the MIA, as a result of investigational measures carried out on the basis of an operative information detained previously convicted P.G (D.o.B.: 1978) in Tbilisi for illegal purchase and storage of drugs in particularly large quantities.
During the personal search of the detainee the law enforcers seized 11,78 gr of heroin. The accused has pleaded guilty.