შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბათუმში მცხოვრები, 1990 წელს დაბადებული შმაგი შ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 11,331 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის თანახმად 4,5365 გრ ჰეროინს შეიცავს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Ajara Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained resident of Batumi Shmagi Sh. (DoB 1990) at Sarpi border checkpoint for illegal purchase and keeping and illegal import of drugs on the territory of Georgia.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 11,331 gr of drug substance which according to expertise contains 4,5365 gr of heroin.
Investigation is I progress on the fact of illegal purchase and keeping and import of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia, article 260, VI part, sub-paragraph A and article 6, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.