შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს ბათუმის საქალაქო სამმართველოს დეტექტივების განყოფილების თანამშრომლებმა, 1988 წელს დაბადებული გივი დ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვის, მოყვანის ან კულტივირების ბრალდებით ბათუმში, აეროპორტის გზატკეცილზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 13 შეკვრად დაფასოებული 2,9054 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 2,0294 გრ ჰეროინს შეიცავს. ბათუმში, ბრალდებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ამოღებულია 1 ძირი კანაფი, რომლის წონა 67,43 გრამია. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვის, მოყვანის ან კულტივირების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 265-ის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Achara Regional Main Division of Batumi detective division detained Givi D. (DoB 1988) for illegal purchase and keeping of drugs and illicit sowing, growing and cultivating plants containing narcotics in especially large quantities in Batumi on airport highway.
Law enforcers seized 13 packages of drugs containing 2, 9054 gr. narcotic substance as a result of personal searching of detainee. According to the expertise seized substance contains 2, 0294 heroin. As a result of searching carried out at detainees house in Batumi, the officers seized 1 plant of “Marihuana”, in the amount of 67,43 gr. The detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and illicit sowing, growing or cultivating of plant containing narcotics in especially large quantities. (Article 260, part III, subparagraph A and Article 265, part II, subparagraph A.)