შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული პაატა ჩ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ქუთაისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 37 შეკვრად დაფასოებული 13,039 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 6,21982 გრ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით, პაატა ჩ-ს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკების მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Main Division as a result of operative-investigative activities detained Paata Ch. (Dob 1963) on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As a result of the personal search law enforcers seized 13, 039 gr of drug which according to the expertize contained 6,21982 gr of “heroine” .
According to the drug test results Paata Ch.. was under the drug influence in the moment of his detention. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, III part “A” sub-paragraph”of the Criminal Code of Georgia.