შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ალექსანდრე ს. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 13,6450 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 11,3253 გრ ჰეროინს შეიცავს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი აწარმოებს.

The officers of the division agaist illegal circulation of drugs of the Central Criminal Police Department of MIA as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained previoussly convicted Aleksandre S.( Dob 1985) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of detainee law enforcers seized 13,6450 gr of drug which contains 11,3253 gr of Heroine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities an illegal transporting of drugs to Georgia, article 260, III part. Investigation is conducted by Central Criminal Police department.