• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „სუბუტექსი“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს, მეორე სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის აჭარის ა/რ სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1958 წელს დაბადებული რობერტ შ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 3 აბი და აბის ნატეხი, ხოლო მისი საცხოვრებელი ბინიდან 88 აბი და აბის ნატეხი „სუბუტექსი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,7322 ბუპრენორფინს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260 მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Central Criminal Police Department first and second divisions and Ajara Division of the same Department as a result of operative-investigative activities detained Robert Sh. (DoB 1958) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee police seized 3 pills and one piece of the drug and while searching the detainee’s apartment law enforcers additionally seized 88 pills and one piece of subutex drug, which according to expertise contains 0,7322 gr of buprenorphine. Detainee has already pleaded guilty.