• შსს-მ გამოძალვის ფაქტი აღკვეთა
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახალციხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, 1988 წელს დაბადებული თ.ი., გამოძალვის ბრალდებით, ახალციხეში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ახალგაზრდა მამაკაცს მისი ცოლის პირადი ცხოვრების ამსახველი ფოტოების სოციალურ ქსელში განთავსების მუქარით 5 000 აშშ დოლარს სძალავდა.
სამართალდამცველებმა თ.ი. მანამდე დააკავეს, ვიდრე მოქალაქე მას მოთხოვნილ თანხას გადასცემდა.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქონების მიღების მიზნით გამოძალვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 181-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

• Fact of extortion foiled by MIA
The officers of Akhaltsikhe police division of Samtskhe-Javakheti police department as a result of investigative activities detained T.I. (DoB 1988) in Akhaltsikhe for extortion on the basis of Court’s decision.
Investigation established that detainee demanded cash in the amount of 5 000 USD from a certain citizen under the threats to publish his wife’s personal photos in internet space.
Law enforcers detained T.I. before the citizen handed over demanded amount of sum to him.
Investigation is in progress on the fact of extortion of cash in large amounts, article 181, II part, sub-paragraph C of the Criminal Code.