• შსს-მ გამოძალვის ბრალდებით არასრულწლოვანი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული ბაჩანა ტ. გამოძალვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბაჩანა ტ-მ სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ გამოგონილი სახელით შექმნა გვერდი, რომლის მეშვეობითაც დაუკავშირდა ამავე სოციალური ქსელის მომხმარებელ ორ არასრულწლოვან გოგონას, როგორც ერთ-ერთი სამოდელო სტუდიის მენეჯერი და შესთავაზა „ონლაინ კონკურსში“ მონაწილეობის მისაღებად მისთვის ფოტოსურათები გადაეგზავნათ. ბრალდებული დაჰპირდა გოგონებს, რომ შერჩევის შემთხვევაში, გარკვეული თანხის ანაზღაურების პირობით, აღნიშნულ კონკურსში მონაწილეობას მიაღებინებდა. გოგონებმა მას საცურაო კოსტიუმში გადაღებული პირადი ფოტოები გაუგზავნეს, რის შემდეგაც ბრალდებულმა მათ 100-100 ლარის გადაცემა მოსთხოვა, წინააღმდეგ შემთხვევაში - ფოტოების გასაჯაროვებით დაემუქრა. ერთ-ერთმა დაზარალებულმა ბაჩანა ტ-ს 50 ლარი, ხოლო მეორემ - 70 ლარი და „ქენონი“-ს ფირმის ფოტოაპარატი გადასცა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას - დანაშაულებრივი გზით მიღებული ფულის ნაწილი, ხოლო საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას - მისი პირადი კომპიუტერი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Minor detained for extortion by MIA
The officers of Isani-Samgori police division, as a result of operative-investigative activities detained Bachana T. (DoB 1998) in Tbilisi for extortion.
Investigation established that Bachana T. created “facebook” account with fictional name by means of which he contacted two under aged girls through the social network, introduced himself as the model studio manager and proposed to send pictures for participation in the “online contest”. For certain amount of cash, detainee promised the victims to involve them in the contest in case of successful casting. Victims sent personal photos in bathing suites. After the mentioned, detainee demanded 100 GEL from each victim, otherwise threatened to publish photos. One of the victims paid 50 GEL, while from other victim Bachana T. received 70 GEL and “Canon” photo camera.
During the personal search of the detainee, policemen seized cash received through illegal actions, while as a result of the search held in his apartment law enforcers seized his personal computer as evidence. Detainee has already pleaded guilty.