• შსს-მ ფოთში მომხდარი ძარცვის ფაქტი გახსნა
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ფოთის საქალაქო სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს პოლიციის მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ნიკა ზ, 1994 წელს დაბადებული ნუგზარ გ. და 1987 წელს დაბადებული ირაკლი ჟ. ძარცვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა 30 ნოემბერს, გვიან ღამით, ფოთში, ძალის გამოყენებით შეაღწიეს ცისანა კ-ს ბინაში. მათ ბინის პატრონსა და მის ქალიშვილს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს, სიცოცხლის მოსპობის მუქარით, მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ 2400 აშშ დოლარს და 12 857 ლარად შეფასებულ ოქროს სამკაულებს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების დაკავებისას ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, გატაცებული ოქროული და თანხის ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. სამივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, ბინაში შეღწევით, ძალადობით ჩადენილი დიდი ოდენობით ძარცვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 178 მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“, „გ“, „დ“ და ამავე მუხლის მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• Case of robbery that took place in Poti has been solved
The officers of Poti Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division and Vake-Saburtalo police Division as a result of jointly held operative-investigative activities detained Nika Z. (DoB 1991) Nugzar G. (DoB 1994) and Irakli Zh. (DoB 1987) for robbery in Tbilisi.
Investigation established that late at night on November 30 detainees broke into the aparatment of Tsisana K. located in Poti. They physically assaulted the apartment owner and her daughter and appropriated 2400 USD and jewelry worth of 12 857 Gel under the threats of liquidation and fled from the place of crime.
During the personal search of the detainees law enforcers seized part of the stolen sum and appropriated jewelry. Detainees have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of robbery committed by prior consent of the group, by illegally entering the house, in large quantities and under violence, article 178, III part sub-paragraphs A, C and E as well as part IV, sub-paragraph B of the Criminal Code.