• შსს-მ ე.წ. „ბიო“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ფელიქს მ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა უკანონოდ შეიძინა და შეინახა 31 ფირფიტა ე.წ. „ბიო“, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 2,2755 გრ ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერება ფენეთილამინის ქიმიურ ნაერთთა კლასს შეიცავს.

• ”Bio” drug seized by MIA
The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained Feliqs M. (DoB 1992) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of new psychotropic substances.
Investigation established that detainee illegally purchased 31plates of the so called “Bio” drug which according to expertise contains 2,2755gr of psychotropic substance.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of new psychotropic substances, article 260 1 (“prima”) part of the Criminal Code.