• შსს-მ ე.წ. „ბიო“-ს შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ქაან ჯ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ერთ შეკვრად დაფასოებული 100,5978 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებათა კლასს მიეკუთვნება.

• Mia detained individual for purchasing and keeping s.c “Bio”
The officers of first main division of Central Criminal Police of Mia as a result of operative-searching and investigative activities detained citizen of Turkey Kaan J. (Dob 1991) for illicit purchasing and keeping of s.c “bio” in Tbilisi.
During the personal search of detainee the law enforcers seized 1 package of drug which according to expertise contains 100,5978 gr bio-active drug material.
Investigation is in progress under the article 2601, I part, the committed crime envisages up to five years of imprisonment.