• შსს-მ ე.წ. „ბიო“-ს შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული გუგა დ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, ქინძმარაულის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 0,1962 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებათა კანაბინომიმეტურად მოქმედ ქიმიურ ნაერთთა კლასს მიეკუთვნება.

The officers of Sagarejo police unit of Kakheti Regional Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Guga A. (DoB 1994) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of psychotropic drugs.
During the personal search law enforcers seized 0,1962gr of drug substance which according to the results of expertise contains psychotropic substance.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of psychotropic drugs, article 260, I part of the Criminal Code.