• შსს-მ ე.წ. „ბიო“-ს შეძენა-შენახვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1980 წელს დაბადებული სერგო უ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 9,2878 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებას შეიცავს.
გამოძიება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით, რაც 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained Sergo U. (DoB 1980) for illegal purchase and keeping the so called “bio” drugs.
During the personal search law enforcers seized 9,2878gr of drug substance which according to the results of expertise contains psychotropic drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping the so called “bio” drugs, article 260, I part. The committed crime envisages up to 5 years of imprisonment.