• შსს-მ ე.წ. „ბიო“-ს შეძენა-შენახვისთვის ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ალექსანდრე ყ. ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 2,25 გრ ე.წ. „ბიო“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებათა კანაბინომიმეტურად მოქმედ ქიმიურ ნაერთთა კლასს მიეკუთვნება.
გამოძიება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით). გამოძიებას აწარმოებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი.

• One person detained for illegal purchas and keeping of the so calles `bio` drugs
The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained Aleksandre K. (DoB 1989) for illegal purchase and keeping of psychotropic drugs.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 2,25gr of the so called “bio” drug, which according to the results of expertise is a psychotropic drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, I part of the Criminal Code. Investigation is conducted by Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs.