• შსს-მ ძარცვის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს პოლიციის მეხუთე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი თორნიკე კ. ძარცვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ ქუთაისში, ბუხაიძის ქუჩაზე, საცხოვრებელი სახლის სადარბაზოში ქალბატონს ხელჩანთა, მობილური ტელეფონი, ბეჭედი გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, თორნიკე კ. იმავე დღეს ქალაქ ქუთაისში, ი.ჭავჭავაძის გამზირზე დააკავეს. დანაშაულებრივი გზით დაუფლებული ნივთები ამოღებულია ნივთმტკიცებად.

• The fact of robbery solved by MIA
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department as a result of investigative activities detained previously convicted Tornike K. (DoB 1990) for robbery.
Investigation established that detainee appropriated purse of a citizen in the hall of one of the buildings as well as mobile phone and fled from the place of crime.
As a result of the operative-searching activities Tornike K. was detained on Tchavtchavadze Avenue, Kutaisi. Law enforcers already seized appropriated items as evidences.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, I part envisaged by the criminal Code.