შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ბ.ხ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, შატილის ქუჩაზე, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტში მიმდინარე ძალისმიერი სამჭიდის მსოფლიო ჩემპიონატის დროს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 4 მოქალაქე, მათ შორის, ერთი სპორტსმენი, ცივი იარაღით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბ.ხ. მომხდარიდან მეორე დღეს, ზესტაფონის რაიონის სოფელ ძირულაში დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 117-ე მუხლით).

• One person detained for causing serious injuries on purpose
The officers of Gldani-nadzaladevi police division along with Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti police department as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained B.KH. (DoB 1995) for causing serious injury on purpose.
Investigation established that detainee wounded 4 persons including one sportsmen with a cold steel on the basis of conflict during the world championship in triathlon held in European University.
Law enforcers detained B.KH. the next day after the crime took place in Dzirula village, Zestaponi.
Investigation is in progress on the fact of causing serious injury on purpose, article 117 of the Criminal Code.