• შსს-მ დიდი ოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის სამმართველოს მეათე განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ლევან ყ. ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თბილისში, ვარკეთილის მეურნეობის დასახლებაში, სამსახურებრივი შემოვლის დროს შეამჩნიეს ახალგაზრდა მამაკაცი, რომელსაც ხელში პოლიეთილენის პარკში შეფუთული იარაღი ეჭირა. პოლიციელების დანახვისას მამაკაცმა პარკი მიწაზე დააგდო და გაქცევა სცადა, თუმცა სამართალდამცველებმა იგი რამდენიმე მეტრში დააკავეს.
პოლიციამ პოლიეთილენის პარკის დათვალიერებისას გლუვლულიანი სანადირო თოფი, 2 მჭიდი და სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 166 საბრძოლო ვაზნა ამოიღო. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 422 საბრძოლო ვაზნა, „ა-კა-ეს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის 3 მჭიდი, 1 გადაჭრილი თოფი ე.წ. „აბრეზი“, „კარაბინის“ ტიპის 1 შაშხანა, 2 სანადირო თოფი, 400 გრ ტროტილი, 784,4 გრ დენთი, „ჯე-1“-ის ტიპის ხელყუმბარა და 2 ამფეთქი ფალია ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული იარაღი და საბრძოლო მასალა სასროლად ვარგისია. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის, საბრძოლო მასალის, ფეთქებადი ნივთიერების ან ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• One person detained for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and e...
The officers of Isani-Samgori police division as a result of operative-investigative activities detained Levan K. (DoB 1995) in Tbilisi for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and explosive devices.
During the line of duty police officers noticed a young man in one of the Varketili settlements carrying a firearm wrapped in a plastic bag. Having noticed policemen young man dripped the plastic bag and attempted to run, however he was detained in the metro station. From the plastic bag police seized: hunting rifle, 2 cartridges and 166 various bullets. While searching the house of the detainee law enforcers seized 422 various bullets, 3 cartridges for AKC automatic weapon, one cut gun, one rifle, 2 hunting rifles, 400gr. of TNT 784 gr. of gunpowder and two fuses. According to the expertise the seized arms and ammunition are suitable for shooting.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and explosive devices, article 236, II and III parts of the Criminal Code.