• შსს-მ დიდი ოდენობით ნარკოტიკის შეძენა-შენახვისთვის ორი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები – 1984 წელს დაბადებული არმენ ა. და 1985 წელს დაბადებული მინას მ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა არმენ ა-ს პირადი ჩხრეკისას 1 შეკვრად დაფასოებული 1,88 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, კანაფის ფისს შეიცავს. მინას მ-ს პირადი ჩხრეკისას კი 11 შეკვრად დაფასოებული 7,77 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, კანაფის ფისს შეიცავს. მინას მ-სგან ასევე ამოღებულია 4 აბი და აბის ნატეხი, რომელიც ექპერტიზის დასკვნით, 0,0333 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით, დაკავებულებს მარიხუანის და ბუპრენორფინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდათ.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების ჯგუფურად უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ა“ და ,,ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of first main division of Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained citizens of Armenia in Tbilisi Armen A. (Dob 1984) and Minas M. (Dob 1985) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of Armen A. the law enforcers seized 88 gr of drug which according the expertise contains hemp substance. Police also seized 11 package of drug from Minas M. which also contains hemp. Also 4 and half pills were seized from Minas M. which according to expertise contains 0,0333 gr. Buprenorphine.
It was revealed that both individuals were under the influence of Marijuana and Buprenorphine in the moment of detention.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities by group article 260, II part.