შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული გიორგი დ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 19,096 გრ ჰეროინი და 0,45 გრ მეტადონის მარილი ამოიღეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Batumi Main Division of Adjara A/R Police Department of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Giorgi D. (Dob 1970) in Batumi for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 19,096 gr of heroin and 0,45 gr of methadone salt.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities (article 260, I part and III part, sub-paragraph “a” of the Criminal Code of Georgia).